Yritysmyynti

Aluemyynti pienille ja keskisuurille yrityksille ja ammattiliikenteelle

Harri Lamminen

Osastopäällikkö,
Aluemyynti/pienet ja keskisuuret Yritykset
Koko Suomi
010 557 2119
harri.lamminen@st1.fi

Pertti Salo

Aluemyyntipäällikkö, Ammattiliikenne
Etelä- ja Länsi-Suomi
050 500 3006
pertti.salo@st1.fi

Ari Yli-Teevahainen

Aluemyyntipäällikkö, Ammattiliikenne
Etelä-, Keski- ja Itä-Suomi
050 525 3657
ari.yli-teevahainen@st1.fi

Kimmo Virtasalo

Aluemyyntipäällikkö, Ammattiliikenne ja yritysmyynti
Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu
040 718 5146
kimmo.virtasalo@st1.fi

Asko Kärjä

Aluemyyntipäällikkö, Yritysmyynti
Keski-Pohjanmaa, Kalajokilaakso, Siikajokilaakso
050 560 2446
asko.karja@st1.fi

Harri Forsman

Aluemyyntipäällikkö, Yritysmyynti
Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä-Savo,
Itä-Uusimaa, Päijät-Häme
050 374 9650
harri.forsman@st1.fi

Pasi Rissanen

Aluemyyntipäällikkö, Yritysmyynti
Etelä-Savo, Keski-Suomi (itä), Pohjois-Karjala,
Pohjois-Savo
040 0100 610
pasi.rissanen@st1.fi

Jaakko Lundgren

Aluemyyntipäällikkö, Yritysmyynti
Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Satakunta
050 568 5589
jaakko.lundgren@st1.fi

Petteri Pöyry

Aluemyyntipäällikkö, Yritysmyynti
Länsi-Uusimaa, Keski-Uusimaa, Pääkaupunkiseutu
040 0725 854
petteri.poyry@st1.fi

Suurasiakkaat – Suoratoimitukset ja ammattiliikenne

Pentti Ahonen

Osastopäällikkö, Suurasiakkaat
010 557 2110
pentti.ahonen@st1.fi

Matti Turtio

Myyntipäällikkö,
Teollisuus, Jälleenmyynti ja Linja-autoyritykset
Itä- ja Pohjois-Suomi
010 557 2151
matti.turtio@st1.fi

Tero Lehtelä

Myyntipäällikkö, 
Teollisuus, Jälleenmyynti , Linja-autoyritykset, Kunnat ja Valtio
Etelä-ja Länsi-Suomi
010 557 2125
tero.lehtela@st1.fi

Markku Karppinen

Myyntipäällikkö, Yrityskortit ja suurasiakkuudet
Koko Suomi
010 557 2119
markku.karppinen@st1.fi